KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ OLARAK DERGİ DAĞITTI

Kocasinan İlçesi’nde, 94 bin 907 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2017-2018 eğitim-öğretim birinci yarıyılının sona ermesi dolayısıyla öğrencilere karne dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Başkan Çolakbayrakdar, çocuklarla tek tek sohbet edip, yakından ilgilenerek, onlara Kocasinan Çocuk Dergisi’nin 7. sayısını hediye etti.

Yavuz Mahallesi’ndeki Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, okulun öğretmenleri ile öğrencileri ve veliler katıldı.

İlk olarak anaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, minik yüreklerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Minik öğrencilerle sıcak diyaloglar kuran Başkan Çolakbayrakdar, onlara Kocasinan Çocuk Dergisi’ni 7. Sayısını hediye etti. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Başkan Çolakbayrakdar, karne dağıtımını gerçekleştirirken renkli görüntüler oluştu.

Karne töreninde Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, kısa bir konuşma yaparak, geleceğin teminatı olan çocuklarla karne heyecanına ortak olduklarını belirterek, “Çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlayarak, ülkemizi emin ellere teslim etmek amacıyla büyük bir eğitim faaliyetleri içerisindeyiz. Bu çerçevede Kocasinan Belediyesi’nin eğitim ve öğretime her zaman verdiği desteği takdirle karşılıyorum ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar ise, Kocasinan’ın ve Türkiye’nin geleceği olan öğrencilerin eğitimlerine büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Bütün gayretimiz; çocuklarımızın geleceği içindir. Çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakmak için yoğun gayret gösteriyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak bugüne kadar eğitim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan tüm imkanlarımızı seferber ettik. Özellikle iki yıldır ilkokul okullarımızın temizlik çalışmalarını biz yürütüyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimiz için hazırladığımız Kocasinan Çocuk Dergisi hediye ediyoruz. Amacımız; farklı bir bakış açısı kazandırarak, değişik konularda öğrencilerimize yardımcı olabilmektir. Çocuklarımız da böylelikle daha güzel yarınlara sağlam adımlar atacaklar. Hizmetlerimizle milli ve manevi değerlere sahip çocuklarımızın yetiştirilmesine katkı sunuyoruz. Allah çocuklarımızın başarılarını daim etsin.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olması dileğinde bulunarak noktaladı.

Program, öğrencilerin Başkan Çolakbayrakdar ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.