KOCASİNAN BELEDİYESİ ELEKTRONİK ATIKLARI DA EKONOMİYE KAZANDIRIYOR

Çevre dostu çalışmalarıyla ülke genelinde örnek gösterilen Kocasinan Belediyesi, ekonomik ömrünü tamamlamış elektrikli ve elektronik atıkları da toplayarak geri dönüşüme kazandırıyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümle hem doğal kaynakların korunmasına hem de Türkiye ekonomisine katkı sağladıklarını vurguladı.

Geri dönüşüm alanında yenilikçi ve örnek belediye olmayı sürdüren Kocasinan Belediyesi, 2017 yılında toplam 4 bin 360 kg elektrikli ve elektronik atık ile bin 500 kg atık pil topladı.

Yenilikçi belediye olarak her geçen gün hizmetlerine bir yenisini ekleyen Kocasinan Belediyesi, ilçenin çeşitli yerlerine Elektrikli ve Elektronik Atık Toplama noktaları yerleştirdi. Bu sayede ekonomik ömrünü tamamlamış elektrikli ve elektronik cihazlarda bulunan tehlikeli maddelerin çevreye verebileceği olası zararların önüne geçiyor ve ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlıyor.

Kocasinan Belediyesi’nin geri dönüşümde yaptığı projelerin Türkiye’ye örnek olduğunu ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümün doğal kaynakların korunmasında ve ekonomik açıdan önemli olduğunu söyledi. Yenilikçi ve çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyduklarının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, “Doğayı ve çevreyi korumak için sürekli yeni projeler üretiyoruz. Gelecek nesillerimize daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir çevre bırakmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla atıkların önemli olduğunu biliyoruz. Son olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçenin belirli noktalara Elektrikli ve Elektronik Atık Toplama Noktası yerleştirildi.  Böylelikle ülke ekonomisine ve doğaya daha fazla katkı sağlayacağız. Ayrıca geri dönüşüm; herkesin katkıda bulunacağı bir sosyal sorumluluk projesidir. Tüm vatandaşlarımızı bu önemli konuda daha duyarlı olmaya ve atık hale gelen elektrikli ve elektronik aletleri bu noktalara bırakmalarını istiyoruz. Geri dönüşüme katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, daha temiz çevre ve daha yaşanabilir Türkiye için hizmetleri artırarak devam edeceklerini sözlerine ekledi.