KOCASİNAN BELEDİYESİ MİNİK ÖĞRENCİLERİN EMEKLERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

Bu yıl hedefi 100 bin fidan olarak belirleyen Kocasinan Belediyesi Ekim ayı itibarı ile ağaçlandırma faaliyetlerini hızlandırdı. Daha Yeşil Kocasinan için Ağaç Dikme Etkinliği’ni bu kez Argıncık Kayabaşı’da gerçekleştirdi. Minik öğrencilerin tohum olarak diktiği ve yetiştirdiği fidanlar toprakla buluştu.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın startını verdiği ağaç dikme etkinliğine bu hafta Feridun Cıngıllıoğlu ve Gazioğlu İlkokulu öğrencileri katıldı.

Etkinlik öncesi öğretmen, öğrenci ve bölge sakinlerine ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar, mevsimin elverişli hale gelmesi ile birlikte her Salı Kocasinan’ın bir bölgesinde, Daha Yeşil Kocasinan için Ağaç Dikme Etkinliği düzenlediklerini belirtti. Bu haftaki ağaç dikme etkinliğinin diğerlerinden farklı olduğunun altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, “Argıncık Kayabaşı’da düzenlediğimiz etkinliğimizin en önemli katılımcıları Feridun Cıngıllı İlkokulu öğrencilerimiz. Uzun zaman önce edindikleri tohumları yetiştirdiler ve fidan haline getirdiler. Şimdi ise onları toprakla buluşturma zamanı geldi. Bu fiidanları  inşallah koruyup kollamak Kocasinan Belediyesi olarak bizim görevimiz. Bu manada yavrularımıza yeşili sevdiren ve bu bilinci edinmelerinde katkısı bulunan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kocasinan Belediyesi’nin bu yılki ağaçlandırma çalışmalarında ki hedefin 100 bin ağaç olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Belediyelerin gecesi gündüzü, yazı kışı, bayramı seyranı olmaz. Bizler Kocasinanlılara hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarımızda bunlardan sadece biri. Yeşil, bizlerin çevreye bakışı noktasında önemli bir konu. Yeşil ve çevre bilincini en iyi şekilde gençlerimize aşılayabilmek adına bu tür katılımcı etkinlikler yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü katılım ne kadar geniş çaplı olursa yaptığınız işin ömrü de o kadar uzun olur.” dedi.

Konuşmasının bir bölümünde Rabia isimli öğrenciyi kürsüye davet eden Başkan Çolakbayrakdar, fidanları ne zaman ve ne şartlarda yetiştirdikleriyle ilgili sorular sordu.

Dört yıl önce ormandan topladıkları palamut tohumlarını saksılarda yetiştirerek fidan haline getirdiklerini belirten küçük Rabia emeklerinin toprakla buluşmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Konuşmanın ardından Başkan Çolakbayrakdar, öğrencilerin tohumundan itibaren yetiştirdiği fidanları hep birlikte toprakla buluşturdu.