ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİNDEN ANLAMLI ZİYARET

 

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte önce asker ailesini ardından da çölyak hastalığına dikkat çekmek için Tuna ailesini ziyaret etti. Başkan Çolakbayrakdar, ev ziyaretleriyle gönül birlikteliğini inşa ettiklerini vurguladı.

Başkan Çolakbayrakdar eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte ilk olarak Mimarsinan Mahallesi’nde ikamet eden Göngül ailesini ziyaret etti. Vatani görevi için Bingöl’de bulunan Kemal Göngül’ün ailesine hayırlı tezkereler dileyen Başkan Çolakbayrakdar, “Askerlik, peygamber ocağıdır. Bu kutsal görevi, vatan toprağının emanetini üstlenen Kemal kardeşime hayırlı teskereler diliyor, en kısa zamanda oğlunuza kavuşmanızı temenni ediyorum” dedi. Çocuklarla yakından ilgilenen Çolakbayrakdar çifti, onlara çeşitli hediyeler verdi. Göngül ailesi de Çolakbayrakdar Ailesi’ni evlerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Çolakbayrakdar çifti, ardından çölyak hastalığına farkındalık oluşturmak amacıyla  Erkilet Camikebir Mahallesinde yaşayan Tuna ailesine ziyaret gerçekleştirdi. Çölyak hastası olan Murat Tuna ve kızı Zeynep Tuna ile yakından ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, çölyak hastalarının her zaman yanında olduklarını belirtti. Başkan Çolakbayrakdar, “Bilindiği üzere çölyak hastaları, hastalıkları nedeniyle glutensiz gıdalarla beslenmek zorundadır. Yoksa kemik ve kas erimeleri gibi olumsuzluk yaşıyorlar. Maalesef bu hastalığın tedavisi yok ve genetik bir hastalık o yüzden herkesin bu konuda bilinçlenmesi lazım. Çölyak hastalığı bir nevi yaşam şeklidir.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Çolakbayrakdar çifti hem ailenin taleplerini dinledi hem de çocuklarla keyifli sohbetlerde bulundu.

Tuna ailesinin Çolakbayrakdar çiftine teşekkür etmesi ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından ziyaret sona erdi.