BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, KIBRISLI ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ MİSAFİR ETTİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kardeş Okul Projesi kapsamında Kıbrıs’ dan Kayseri’ye gelen öğrenci ve öğretmenleri misafir etti. Ziyarette Başkan Çolakbayrakdar, misafirleri kadim şehrin kadim ilçesinde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Öğrenci ve öğretmenlerle tek tek sohbet edip yakından ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, kardeşlik hukukunun ebedi olarak yaşaması temennisinde bulundu. Başkan Çolakbayrakdar, “Sevgili gençler, Makar-ı Ulema Şehri Kayseri’de öğreneceğiniz kültürle kardeşlik hukuku daha da ilerleyecek ve aramızdaki kadim bağımız daha da artacak” dedi. Ayrıca Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’nin belediyecilik alanında hem Türkiye’de hem de dünya da modern belediyecilik örneği olarak gösterildiğini belirtti.

Proje hakkında Başkan Çolakbayrakdar’a bilgiler aktaran Kocasinan Sümer Fen Lisesi Müdürü Murat Şimşek ise Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Himayesinde yürütülen proje kapsamında çocukların birbirlerine yakınlaşması ve kültürel iletişimin sağlanması amacıyla başlatılan bir proje olduğunu belirterek, Kocasinan Sümer Fen Lisesinin Güzelyurt Kurtuluş Lisesi ile kardeş okul olduğunu söyledi.

Kurtuluş Lisesi Eski Müdürü Veli Büyükağa da Türkiye’de ağırlanmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Kardeşliğimiz ebedidir. Ülkemizi ve güzel ilçemizi çok beğendik. İlçenin güzelliği çok güzel hizmetlerin olduğunu göstermektedir. Bu durum Kıbrıs’taki ilçelere örnek gösterilecek durumdadır” diye konuştu.

Ziyaret karşılıklı hediye faslının ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.